Vládní představitel Krymu řekl, že efekt sankcí EU je bezvýznamný

Vládní představitel Krymu Sergej Aksjonov řekl, že efekt sankcí západních zemí vůči poloostrovu je bezvýznamný, a zdůraznil stále rostoucí zájem společnosti a světových politiků o tuto oblast.

Ministři zahraničních věcí členských zemí EU v pondělí bez posouzení prodloužili o rok platnost sankcí proti Krymu. Omezující opatření měla skončit 23. června 2017.

Aksjonov řekl, že toto rozhodnutí se dalo čekat, je to projev totalitního myšlení a amorální politiky. Podle jeho názoru západní prezidenti se už třetí rok snaží potrestat obyvatele Krymu za jejich volbu.

„Jestliže budeme mluvit o reálných ekonomických následcích sankcí pro náš poloostrov, tak jsou bezvýznamné. Během ukrajinské anexe žádné podstatné zahraniční investice na Krymu nebyly, a proto omezení, zavedené po sjednocení s Ruskem, máloco změní“, napsal na své stránce na Facebooku Aksjonov.

Aksjonov také zdůraznil podstatný růst zájmu o Krym ze strany zahraničních autorativních politiků a veřejných činitelů.

„Autoritativní političtí a veřejní činitelé Evropy hovoří a zákonném právu obyvatel Krymu na sebeurčení a nutnost uznání Krymu jako neoddělitelnou součást Ruska. Tento proces bude nabírat obrátky…

Prozíraví zahraniční investoři už dnes připravují půdu pro investice, ačkoliv raději zatím nezveřejňují své plány a činnost“, napsal Aksjonov.

„Jsme absolutně otevření pro spolupráci a vždy přivítáme hosty. U nás v Rusku se říká: lépe jednou uvidět než stokrát uslyšet. Vyzývám Evropany, aby nevěřili mýtům a zvu je na ruský Krym“, řekl.


Není zde článek celý?