Za Babišovy vlády by žádné nezávislé osobní životy taková legrace nebyly

Vzhledem k tomu že poslední volební preference za červen vypadají dost katastrofálně, objevují se už na sociálních sítích hlasy připomínající psychologické popření. Kdyby tedy došlo k „nejhoršímu“, tedy k nejhoršímu pro ty, co nemají rádi Babiše a komunisty, tak bychom si dál mohli vést své životy a na Babiše a komunisty se vykašlat. Samozřejmě za předpokladu, že nám někdo nezavře hranice.

Problém je v tom, že ani dneska nemáme zavřené hranice, máme je stále demokraticky schengensky otevřené, ale už tak stejně mnoho lidí nevystačí s tím, že by si žili ty své vlastní životy. Co je hospodskému platná otevřená hranice, když hospodu má tady.

Kdyby totiž hypotetická Babišová jednobarevná menšinová vláda za podpory komunistů – a komunisty samozřejmě držená pod krkem – chtěla změnit celé oblasti života, tak by to samozřejmě  mohla udělat. A pak by si lidé mohli dál jezdit lyžovat a sbírat známky a chovat akvarijní rybičky, ale možná by se jim nelíbilo, co by vláda ANO provedla třeba s jejich profesní oblastí.

Jsou tady pochopitelně i další možnosti, jak šikanovat drobné podnikatele a živnostníky, protože bude potřeba vyklidit prostor pro různé velkoprůmysly. Řada lidí by zjistila, že si své soukromé životy zas tak snadno žít nemohou, protože na to nebudou mít peníze, nebo to nebude možné podle pravidel, nebo některé typy činnosti budou podléhat státní šikaně, popřípadě budou trestné.

Vládu jedné strany – a nezáleží ta tom, kolik bude mít satelitků – provází protekce a korupce. Každý vládce musí podělit své podporovatelé a na jeho odpůrce už se nedostane.

Tak si skutečně všichni budou žít své vlastní životy, jenom asi jinak, než si to představovali.

Není zde článek celý?