Zachraňte Miloše Zemana

Původně mělo být v titulku tohoto textu delirium tremens, které je ovšem znakem abstinence a nejtěžším stavem, ke kterému u alkoholiků dochází, pokud přestanou pít. To se velmi pravděpodobně neděje prezidentu Miloši Zemanovi, který na TV Barrandov opět – za přispění Jaromíra Soukupa, který se rozhodl na chřadnoucím muži proslavit jako moderátor – předvedl, že něco jako hranice slušnosti už je dávno pryč.

Vidí to už snad každý. Tohle nejsou bodré sprosťárničky oblíbence návštěvníků restauračních zařízení čtvrté cenové kategorie. Není to únava (i když někdy také, samozřejmě). Je to stav, který premiér Bohuslav Sobotka, jenž byl v posledním díle pořadu „Týden s prezidentem“ hlavou státu označen za „svini“, trefně nazval rozpadem osobnosti.

Není už potřeba nadávat na prezidenta samotného. Je evidentní, že není v jeho moci zachovat si jakoukoli úroveň nebo slušnost. Je to vina zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky, která je bohužel plná buranů, ruských poskoků nebo Jiřího Ovčáčka.

Je to vina jeho manželky, které se asi hodně zalíbilo na místě první dámy a která asi k manželovi zrovna blízký vztah nemá, protože jinak by jí záleželo na tom, aby si ho veřejnost nepamatovala jako padlou trosku, která na povel mluví nesmysly, lokty se opírá o kolena a člověk neví, jestli má tři promile nebo jestli by někdo neměl zavolat sanitku.

Dá se však předpokládat, že i tenhle Miloš Zeman má někde nějaké přátele, někoho, kdo má o něj starost. Takže prosím – zachraňte někdo Miloše Zemana. Kdo ví, čeho bychom se mohli ještě dočkat.

Není zde článek celý?