Zákazy nepomohly. Naopak. O film a knihu o Babišovi byl v Sokolově velký zájem

Tak jako bylo za komunismu to zakazované mnohdy nejvíce vyhledávané, byl nyní o film a knihu o Babišovi v Sokolově velký zájem. Pomohl tomu i zákaz projekce ve zdejším kině a na gymnáziu. Zástupci ANO se snažili zamezit projekci filmu tak usilovně, až akci přivodili značnou propagaci.

Představení knihy Žlutý baron a projekce filmu Selský rozum, které vytvořili redaktoři Deníku referendum, se v Sokolově nakonec uskutečnilo v místní faře. Přišlo 150 diváků. Akci, která dvakrát musela změnit místo konání, a nakonec našla zázemí na evangelické faře, navštívilo v pátek v Sokolově na sto padesát lidí. Do obou křídel sálu místní fary se všichni zájemci nevešli, takže mnozí sledovali projekci v zahradě na televizní obrazovce, kam se signál přenášel, popisuje redakce Deníku referendum.

Představení knihy a dokumentu provázejí v Sokolově obstrukce od začátku. Původně avizovaný pronájem sálu kulturního domu byl ze strany Sokolova zrušen, údajně kvůli odstávce elektřiny. V  den projekce se však podle redaktorů DR uskutečnila v dome kultury jiná akce. Dalším vybraným místem pro představení, byla aula zdejšího gymnázia. Zde akci pro změnu zakázalo vedení kraje za hnutí ANO, které je zřizovatelem školy. Argumentovalo tím, že má jít o nepovolenou politickou agitaci na půdě gymnázia.

Není zde článek celý?