Zdroj: radikálové chtějí vyprovokovat vpád koalice USA do Sýrie

Teroristické skupiny v Sýrii připravují provokace s použitím chemické zbraně v jedné ze čtvrtí Dar’á stejně jako v provincii Idlib letos v květnu, oznámil RIA Novosti informovaný diplomatický zdroj.

Podle něj se provokace připravují ve čtvrti Nova Hasem Angel. Informace jsou získané z důvěryhodných zdrojů vojenského a politického vedení Sýrie. Podle získané informace radikálové připravovali operaci několik posledních týdnů. Poslední prohlášení vojenského velení a amerického ministerstva zahraničních věcí o tom, že po použití chemických zbraní vládou Bašára Asada na území Sýrie budou přijata pro Asada katastrofická opatření, jsou nejsilnější motivací pro teroristy v přípravě provokace, poznamenal diplomatický zdroj.

„Podle plánu teroristů bude v nejbližší době provedeno několik výbuchů munice naplněné jedovatými látkami v jedné ze čtvrtí Dar’á. Bude to provedeno stejně jako v provincii Idlib (Serekab, Ericha) na začátku května 2017,“ řekl.

Partner agentury dodal, že stejně jako v Idlibu budou k propagaci provokace přivedeni profesionální novináři a „chemický útok“ budou vysílat opoziční média a sociální sítě.

„Cílem akce je vyprovokování vpádu sil koalice vedené USA na území Sýrie s následujícím násilným svržením současné vlády,“ dodal diplomatický zdroj.


Není zde článek celý?