Zeman posílá pozdravné dopisy pohraničníkům, kteří stříleli ty, kdo utíkali na Západ

Klub českého pohraničí je organizace lidí, která soustavně legitimizuje zločiny komunistického režimu. Zejména se to týká těch, kdo bránili lidem utíkajícím před rokem 1989 za svobodou. Téměř 300 osob bylo pohraničníky zabito. Nyní se ale tato zločinecká organizace zařadila mezi přátele prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro TV Barrandov uvedl, že jim zaslal pozdravný dopis.

Zeman tento fakt zmínil v souvislosti s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem, který nedávno navštívil sudetoněmecký sjezd. „Já beru Sudetoněmecký landsmanšaft, zejména poté, co ze svých stanov odstranil majetkové a teritoriální nároky, jako jednu z krajanských organizací, a myslím si, že jeho přirozeným partnerem je nějaká krajanská organizace v České republice, například Klub českého pohraničí, kterému jsem nedávno poslal pozdravný dopis,“ uvedl doslova prezident.

Při pohledu na webovou stránku Klubu českého pohraničí se nejprve můžeme všimnout sdělení: „Jen zůstane-li naše pohraničí české, zůstane českou i celá naše vlast!” Organizace uvádí jako svou kontaktní adresu stejné místo jako Komunistická strana Čech a Moravy (pro dovršení této ironie připomínáme, že se jedná o ulici Politických vězňů na Praze 1).

V záložce Pohraniční stráž se také dočteme mnoho zajímavého, pro ilustraci například: „Ve snaze co nejvíce očernit a zdiskreditovat Pohraniční stráž jako významnou složku branného systému socialistického Československa, je všemožnými „hlásnými troubami“ současného režimu neustále vytrhávána a omílána pouze jejich funkce v míru při ochraně státní hranice zabezpečující až „do krajnosti použití zbraně“ jejich neprůchodnost.”

V loňském roce se pohraničníci dostali do médií, když na vrcholu Dyleň poblíž Dolního Žandova v Karlovarském kraji vztyčili sochu představující pohraničníka se psem nazvané Na stráži míru. Naštěstí byla odstraněna.

Není zde článek celý?