Žena, která omylem koupila snídani s náměstkyní ukrajinského MV, ji odmítla zaplatit

Účastnice dobročinné aukce, která koupila za 11 milionů hřiven (přibližně 9768127 korun) snídani s náměstkyní ukrajinského MV Anastasií Dějevovou, oznámila, že se zmýlila a odmítla ji zaplatit.

V důsledku toho byla snídaně prodána jinému účastníkovi aukce za 10 tisíc hřiven (8844 korun), píše se na profilu systému pro elektronické státní veřejné nákupy ProZorro na Facebooku.

Snídani s 24letou náměstkyní ministra vnitra dali do aukce 12. června. Kromě toho byla ve veřejné dobročinné aukci za 345 dolarů prodána návštěva divadla s 27letou Natálií Bojkovou, která je náměstkyní ukrajinského ministerstva energetiky. Startovací cena obou cen byla 87,75 korun.

V říjnu minulého roku jmenoval ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov 24letou Dějevovou na pozici náměstkyně pro otázky evropské integrace. Jmenování vyvolalo velkou reakci ve společnosti jak kvůli věku slečny, tak i kvůli jejím nevhodným fotografiím, které se objevily na internetu. Avakov přitom prohlásil, že Dějevová prošla speciální prověrku a několika koly výběrového řízení.


Není zde článek celý?