Aktivisté z Babišovy svatby ho vyzývají: Diskutujte s námi

Deník FORUM 24 uveřejňuje výzvu aktivistů, kteří v sobotu protestovali u příležitosti svatby šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Přinášíme ji v plném znění.

My, aktivisté z aktivistické skupiny AUVA, zvedáme hozenou rukavici a veřejně vyzýváme Andreje Babiše k veřejné debatě.

Pane Babiši, v sobotu jsme uspořádali Spanilou jízdu proti populistickým politikům kolem Čapího hnízda. V našich reproduktorech znělo mnoho argumentů. Přesto jste poté sdělil do večerních zpráv FTV Prima, že nechceme diskutovat a že nemáme argumenty. Chceme se proti tomu ohradit. Je to lež. Zvali jsme Vás na demonstraci, nepřišel jste. Chtěl jste se scházet pokoutně, ale na to jsme upozornili, že na pokoutné schůzky chodit nebudeme a že je chceme veřejné.

Veřejně Vás tedy vyzýváme, dejte nám termín a my uspořádáme veřejnou debatu, kde probereme všechny naše argumenty, o kterých tvrdíte, že je nemáme. Debata bude s jedním mikrofonem a obrazovkou. Jeden bude vždy mluvit a ostatní budou reagovat na obrazovku z telefonu nebo počítače. Celkový formát s Vámi předem prodiskutujeme.

Předem vylučujeme, že bychom šli do jakéhokoli pořadu, který byste měl pod taktovkou. Viděli jsme pár takových debat, vždy nechali mluvit jen Vás a ostatní účastníky usměrňovali. Budeme slušní a budeme věcní. Chceme probrat Váš populismus, proč to vše děláte, Váš střet zájmů, Vaše praktiky v podnikání, nesmyslné zákony, které jste vydal Vy, i vláda, ve které jste vládl. Chceme probrat i Vaši knihu. Jsme otevření přijímat Vaše argumenty, pokud budou věcné a pravdivé. Pokud si stojíte za tím, že to myslíte s Českou republikou dobře, že máte proti nám argumenty a že s námi chcete diskutovat, pak tedy přijďte. My s Vámi jednáme na rovinu. Nepotřebujeme k tomu soudy ani policii. Rádi s Vámi prodiskutujeme Vaše názory.

Za skupinu AUVA

Michal Vožda

Martin Slavomil Kohout

Václav Justa

Veronika Ševčíková

Roman Jindra

Leoš Preč

Dominika Carbolová

Marcela Bubaláková

Pavla Carbolová

Roman Šimůnek

Jana Kocichová

Josef Stříteský

Michal Urbánek

Zbyněk Sýkora

Cveta Kotábová

Marek Hubáček

Nela Klikarová

Petra Vrbova

Eva Paseková

Ilona Ernestová

Ivana Straková

Jana Zemanová

Petr Garba

Gabriela Doleželová

Ctirad Nerad

Jana Karnišová

Tahle zpráva byla odeslána i tiskové mluvčí Ing. Andreje Babiše.

Není zde článek celý?