Automobilová část mostu na Krym je hotová na 75 %

Automobilová část mostu přes Kerčský průliv je hotová na 75 %, uvedl ministr dopravy RF Maxim Sokolov.

„Jedeme podle plánu. A jak jsem už říkal, zcela nedávno byl překročen „rovník“ celkového objemu stavby. Dnes jsme už překročili úroveň 55 % z celkového objemu prací na stavbě samotného Krymského mostu a přístupů k němu.

Pokud budeme mluvit o automobilovém mostu, o tom přechodu, který zahájí svou činnost už v příštím roce, tak zde je objem prací splněn ještě výše — přibližně na 75 %“, cituje Sokolovova slova infocentrum Krymský most.

Zástupce objednavatele projektu stavby, generální ředitel Federálního státního zařízení Správy federálních silnic a dálnic Tamaň Roman Novikov uvedl, že práce jsou prováděny po celé délce objektu a týkají se jak automobilové, tak i železniční dopravy. „A to, co se týče silniční části mostu, která má být uvedena do provozu už v příštím roce, jsou práce prováděny rychleji, než bylo plánováno“, zdůraznil.

Podle jeho slov zbývá ponořit celkem 35 sloupů, což tvoří 1 %, a provést práce na vytvoření 40 podpěr, což tvoří necelých 15 % celkového objemu silniční části práce.


Není zde článek celý?