Berdych je v semifinále Wimbledonu!

Tomáš Berdych si zahraje semifinále nejslavnějšího tenisového turnaje! Ve čtvrtfinále Wimbledonu postoupil přes světovou čtyřku Novaka Djokoviče. Bývalou světovou jedničku trápilo zranění ruky. Djokovič ještě zvládl odehrát první set, ve kterém prohrál s Bedrychem ve zkrácené hře. Po dvou hrách druhého setu ale Berdychovi vzdal. Soupeřem české jedničky v souboji o finále bude v pátek legendární Švýcar Roger Federer.

Tomáš Berdych si ve Wimbledonu zopakuje loňské semifinále. V prvním setu čtvrtfinále s Novakem Djokovičem se hrál vyrovnaný tenis. Ke konci sady ale začalo být na trojnásobném vítězi turnaje patrné, že není v zdravotně v pořádku. Set dospěl do zkrácené hry, kterou Berdych vyhrál jasně 7:2. Djokovič si následně vyžádal ošetření. Na začátku druhé sady pak za stavu 2:0 pro Berdycha utkání skrečoval.

Tomáš Berdych vyhrál dvakrát Davis Cup. Grand slamový vavřín mu ale stále chybí. Jednatřicetiletý Čech byl experty v minulosti označen jako „nejlepší tenista bez grand slamu“. Nejblíže byl Berdych v roce 2010, kdy prohrál až ve finále s Rafaelem Nadalem.

Berdych dosud prožíval slabší sezonu a v žebříčku ATP se propadl na 14. místo. Před Wimbledonem vyměnil trenéra a zdá se, že spolupráce s Martinem Štěpánkem funguje.

Soupeřem Berdycha bude legendární Roger Federer, se kterým má bilanci 6:18. Král Wimbledonu Federer dokázal turnaj ovládnout v minulosti sedmkrát. Naposledy v roce 2012. Celkově má ve sbírce 18 grandslamů, nejvíce ze všech hráčů dějin. Podle mnohých je pětatřicetiletý  Federer nejlepším tenistou historie. Letos už ovládl Australian Open.

Ve Wimbledonu se oba utkali naposledy v roce 2010. Tehdy český hráč Federera vyřadil ve čtvrtfinále. Federer prohrál v semifinále Wimbledonu z dvanácti případů jedinkrát. Loni, s Milošem Raoničem, kterému porážku letos ve čtvrtfinále vrátil.

Právě čtvrtfinálový souboj s Kanaďanem Raoničem byl stým zápasem Federera ve Wimbledonu. V All England Clubu ještě letos Švýcar neztratil ani set.

Není zde článek celý?