Britští analytici informovali o hrozbě „levných“ ruských raket

Britské bojové lodě, včetně nejnovější letadlové lodě Královny Alžběty, jsou zranitelné moderními ruskými a čínskými zbraněmi, píše The Telegraph s odvoláním na zprávu vypracovanou analytickým centrem Royal United Services Institute.

Podle zhodnocení analytiků Rusko a Čína disponují vysoce přesnými zbraněmi, které představují velké nebezpečí pro lodě, velká letadla a pozemní zbraně, včetně nejvíce obrněných.

Navíc se západní státy nemohou zcela spolehnout na satelitní komunikační systémy, uvádí se ve zprávě. Ruské a čínské rakety jsou schopné vyřadit z provozu satelitní komunikační a lokační systémy, na které armády západních zemí spoléhají.

„Rakety, které stojí mnohem méně než půl milionu liber za kus, jsou schopny vyřadit z provozu britskou letadlovou loď v ceně tří miliard liber,“ varují autoři zprávy.

Ve zprávě se také podotýká, že od roku 2003 se objem financování vyčleněného britským ministerstvem obrany na vědecké a výzkumné práce snížil o 27 % a výdaje na vývoj snížili o více než polovinu.


Není zde článek celý?