Černoch už nebude vyhánět migranty. S politikou končí

Marek Černoch usoudil, že v Úsvitu už mu pšenka nepokvete a opouští nejen hnutí, ale dokonce politiku obecně. Prý mu vadí především extremistické ladění partaje pod vedením Miroslava Lidinského. Na to, že ještě před necelými dvěma lety stál na pódiu s Martinem Konvičkou, však už zřejmě zapomněl.

Černoch odchází, ale rovnou slibuje, že se vrátí. „Rozhodl jsem se, že už kandidovat nebudu. Jednoho dne se do politiky vrátím, ale ne teď,“ říká politik, kterého si všichni vybaví především jako velkého bojovníka proti migrantům.

Přestože se hovořilo o tom, že by měl Černoch „přestoupit“ do hnutí ANO, zřejmě šlo pouze o spekulace. Poslanec Úsvitu si totiž nové angažmá nevybral.. „Buď se to nepotkávalo s mými názory – a já prostě nejsem ovečka, která bude dělat věci tak, jak někdo chce – a na druhé straně to byli lidé, kteří měli kampaň postavenou tak, že už ze zkušeností vím, že to nedopadne dobře,“ cituje Černocha deník Blesk.

Předseda poslaneckého klubu Úsvitu údajně nesouhlasí s příklonem hnutí například k extremistovi Adamovi B. Bartošovi a jeho Národní demokracii. I když se prý Černoch snažil, nepodařilo se mu usměrnit své kolegy. „Nedařilo se to, byli jsme blokováni v rámci vedení Úsvitu, aby se svolal sněm, aby měli lidé možnost se vyjádřit, s kým chtějí jít do voleb, jaké budou priority. V té chvíli už nebyla jiná možnost než odejít, protože člověk si ušpiní jméno jenom jednou a v této chvíli to stejně nemělo smysl,“ zdůvodnil Marek Černoch svůj dočasný odchod z politiky.

Není zde článek celý?