Čína hodlá spolupracovat s RF ve vojenském letectvu

Čína chce všestranně rozvíjet vztahy s ruskými letecko-kosmickými sílami, prohlásil velitel vojenského letectva Lidové osvobozenecké armády ČLR generálmajor Ma Xiaotian na ceremonii zahájení soutěže Aviadarts.

„Čína přikládá velký význam rozvoji vztahů s ruským vojenským letectvem a je připravena na další dvoustranné výměny a spolupráci v různých sférách, včetně společných tréninků, spolupráce v sféře protiraketové obrany a v technickém zabezpečení,“ řekl Ma Xiaotian, jehož projev byl uveřejněn v pondělí na portálu čínského ministerstva obrany.

Mezinárodní soutěž Aviadarts se poprvé koná v Číně. O titul nejlepších soutěží letos letci dvou zemí, Číny a Ruska. Na programu soutěže je osm nominací zahrnujících složité prvky pilotáže, navigace, střelby a také speciální úkoly pro různé druhy letectva.

Ma Xiaotian zdůraznil, že „Čína a Rusko jsou spřátelení sousedi a hrají důležitou úlohu na světové aréně a v nynější složité a proměnlivé situaci v struktuře mezinárodních vztahů, obě země mají společné zájmy a strategické potřeby.“

„Ozbrojené síly RF a ČLR dávno a těsně spolupracují, vyměňují si vysoké návštěvy, pořádají společná cvičení, mezinárodní soutěže a také spolupracují v různých profesionálních sférách,“ dodal generálmajor.


Není zde článek celý?