Dvě americká letadla P-8 Poseidon poprvé přiletěla na Ukrajinu

Dvě nejnovější americká výzvědná letadla P-8 Poseidon poprvé přiletěla do Oděsy kvůli účasti v ukrajinsko-americkém cvičení Sea Breeze-2017, uvádí ve středu tisková služba generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny na Facebooku .

V Oděse se koná mezinárodní vojensko-námořní cvičení Sea Breeze v duchu programu Partnerství kvůli míru a podle programu dvoustranné spolupráce mezi ministerstvy obrany Ukrajiny a USA na tento rok.

„Jedenáctého července přiletěla do města kvůli účasti ve vojenském cvičení hned dvě nejnovější americká výzvědná letadla P-8 Poseidon. Je to první návštěva takové techniky nejen v Oděse, ale i na Ukrajině. Všech předchozích cvičení Sea Breeze se účastnily základní hlídkové P-3 Orion, které nedávno začaly být vyřazovány z provozu a nahrazovány Poseidony, uvádí se ve zprávě na Facebooku.

Americko-ukrajinské vojensko-námořní cvičení Sea Breeze-2017 odstartovalo v pondělí na jihu Ukrajiny. Před časem bylo uvedeno, že ze strany USA se Sea Breeze účastní dvě bojové lodě, vybavené protiraketovým systémem Aegis — křižník Hue City typu Ticonderoga a torpédoborec Carney typu Arleigh Burke, které v pondělí dorazily do Oděsy; čtyři letadla, včetně hlídkového protilodního Boeing P-8A Poseidon; mobilní technická jednotka a námořní oddíl zvláštních operací. Celkově kolem 800 vojenských námořníků a členů námořní pěchoty vojenských námořních sil USA.


Není zde článek celý?