Izraelští vojáci zastřelili dva Palestince

Dva Palestinci zahynuli v noci na středu při srážkách v uprchlickém táboře s izraelskými vojáky, kteří prováděli operaci na Západním břehu Jordánu, oznámila oficiální palestinská agentura WAFA.

Podle slov izraelských vojáků se dostali do palby, kdy vstoupili na území uprchlického tábora Dženín a zareagovali palbou na „bezprostřední hrozbu“.

„Dva Palestinci byli zavražděni izraelskými okupačními silami ve srážkách v uprchlickém táboře Dženín“, oznámila agentura. Podle její informace 21letý místní obyvatel podlehl na místě střelnému zranění hlavy, a druhý muž, jemuž bylo 17 let, zemřel v nemocnici.

Vojáci kontrolují informaci o obětech.

„Minulou noc v průběhu armádní operace v uprchlickém táboře Dženín zahájili palestinští ozbrojenci palbu na naše síly a zahazovali je výbušnými zařízením. Vojáci zareagovali na bezprostřední hrozbu a zahájili na útočníky palbu“, oznámila tisková služba izraelské armády.

Cíl operace nebyl oznámen. Podobné razie provádějí izraelští vojáci pravidelně při hledání podezíraných teroristů nebo ilegálních dílen na výrobu zbraní.


Není zde článek celý?