Kadyrov si myslí, že proti Čečensku se vede informační válka

Vedoucí představitel Čečenska Ramzan Kadyrov je přesvědčen, že se proti republice vede cílevědomá informační válka.

„Jsem přesvědčen, že se proti Čečensku a jeho lidu vede cílevědomá a dobře placená informační a ideologická válka. Vždy jsme si mysleli, že s teroristy a extremisty je těžko bojovat. Ukázalo se však, že je mnohem lehčeji bojovat, když svého nepřítele vidíš, než odrážet útoky těch, kdo skrývá svou pravou tvář pod maskou příznivce“, řekl Kadyrov na poradě podle výsledků pololetí s vedením a veliteli jednotek MV v Čečensku.

Podle jeho názoru se podobný vztah k republice vysvětluje především tím, že jak na Západě, tak i v Evropě nemají zájem na tom, aby si zachoval čečenský lid svou identitu.

„Když se provdá někdo ve Francii za nebožtíka — to je normální. A když v Čečensku se provdává plnoletá dívka za oboustranného souhlasu, je to velký zločin. O tom začínají ihned mluvit v Evropě a v Radě bezpečnosti. Nelíbí se jim, když propagujeme zdravý způsob života a vyzýváme mládež, aby budovala svůj život na základě víry a národních zájmů. Chtějí, aby náš lid klesl co nejníže a už nikdy se nezvedl“, prohlásil Kadyrov.


Není zde článek celý?