Klimkin: USA navrhují Ukrajině „velmi konkurenceschopné“ ceny uhlí

Ukrajina a Spojené státy pokračují v jednání o dodávkách amerického uhlí, a ceny, které USA navrhují, jsou „velmi konkurenceschopné“, řekl v pátek večer ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin ve vysílání ukrajinské televizní stanice Inter.

Dříve ukrajinský prezident Petro Porošenko v interview pro tři ukrajinské televizní stanice řekl, že Ukrajina nakoupí 2 miliony tun uhlí v americkém státě Pensylvánie. Ukrajinské úřady přitom prohlásily, že odmítají kupovat uhlí na Donbasu.

V pátek večer na ukrajinském ministerstvu energetiky oznámili, že Ukrajina očekává první partii uhlí z USA v objemu 120 tisíc tun v srpnu.

„Jednací proces pokračuje, a je důležité, že budeme moci kupovat to, co potřebujeme — antracit — nikoli od Ruska a nikoli od okupovaných území. Ceny, které nám dnes navrhují američtí výrobci, jsou skutečně velmi schopné konkurence, a myslím si, že kupovat uhlí, které tolik potřebujeme, je lépe od přátel, je to lepší, než kupovat od někoho jiného, dokonce i na světovém trhu“, řekl Klimkin.


Není zde článek celý?