Ljaško obvinil USA z drzého zasahování do vnitřních věcí Ukrajiny

Předseda radikální strany Ukrajiny Oleh Ljaško obvinil USA z drzého zasahování do vnitřních věcí Ukrajiny. V pondělí 31. července o tom napsal na svou stránku na Facebooku.

„Američané jsou rozhořčeni, že Rusko nebo Ukrajina zasahovaly do voleb, a samotní se drze vnucují do vnitřních věcí suverénního státu. Tak potupně mluví jen se surovinovými koloniemi. Nikomu nedovolím, aby tak mluvil s Ukrajinou,“ rozhořčil se politik.

Dodal, že velvyslankyně USA na Ukrajině Marie Yovanovitchová jedná jako slon v porcelánu. „Naše MZV musí vyžadovat její odvolaní. O to více, že podle mých informací nemá žádnou podporu ve Washingtonu,“ oznámil Ljaško.

Jeho znepokojení vyvolaly sdělení velvyslanectví USA na Ukrajině na Twitteru. „Řada silných kandidátů se dostala do sestavy Nejvyššího soudu, ale i tak vzbuzuje mravnost mnohých z nich pochyby. Rada musí jednotlivě prozkoumat každou kandidaturu,“ píše se v mikrologu.

Bývalý gubernátor Oděsské oblasti Michail Saakašvili 28. července oznámil, že slova amerického prezidenta Donalda Trumpa o zasahování Ukrajiny do amerických voleb nebyla neopodstatněná. Podle jeho důkazů šlo o „špinavé hry, které začaly některé ukrajinské kruhy oligarchů.“


Není zde článek celý?