Malý superhrdina. Chlapeček, který spojil anglické fotbalové týmy, zemřel

Šestiletý Bradley Lowery zemřel, oznámila jeho rodina na sociálních sítích. Pokud vám jeho jméno nejprve nic neřekne, vězte, že smutná zpráva zasáhla Velkou Británii, a to zejména fotbalové fanoušky. Chlapci, kterému se jeho blízcí snažili co nejvíce zpříjemnit poslední měsíce života, se totiž podařilo spojit i rivaly anglické Premier League.

„Můj statečný chlapec dnes, 7. července ve 13.35, odešel z náručí svých rodičů za anděly,“ napsala maminka šestiletého fanouška Sunderlandu na svém facebookovém profilu.

Pomoc malému nemocnému chlapci spojila anglické fotbalové týmy. Everton pozval fanouška konkurenčního Sunderlandu na svůj ligový zápas. Nesla ho největší hvězda domácích Romelu Lukaku a rukou si Bradley Lowery, kterého sužoval vzácný neuroblastom, potřásl i s nejlepším rozhodčím světa za loňský rok Markem Clattenburgem a ochozy se nesl chorál s jeho jménem.

Penalta, kterou proměnil v přestávkovém programu prosincového duelu mezi Sunderlandem a Chelsea do sítě náhradního brankáře hostů Begoviće, si vysloužila velké ovace a také cenu pro Gól měsíce Premie League.

Bradleymu, na jehož léčbu se podařilo vybrat 700 tisíc liber, také přišlo přes 200 tisíc vánočních přání. Příběh statečného chlapce i jeho rodiny, který dojímal nejen fotbalový svět, ale bohužel ani přesto neskončil šťastně.

Není zde článek celý?