Matvijenková hovořila o odpovědi RF na zpřísnění pravidel vjezdu na Ukrajinu

Rusko bude dohlížet na vývoj situace, zvažovat smysl odvetných opatření na přísnější požadavky při vjezdu ruských občanů na Ukrajinu, řekla předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenková.

V pondělí ukrajinský prezident Petro Porošenko sdělil, že Ukrajina zavede biometrickou kontrolu pro občany jiných zemí, kteří překračují její hranice, a už jsou připraveny příslušné návrhy řešení.

„Je to další cynické rozhodnutí (ukrajinské vlády), aby veřejně předvedla neúctu k naší zemi, hlavně k vlastním občanům“, řekla Matvijenková novinářům.

Zdůraznila, že jsou to nejen administrativní bariéry, ale budou velmi poškozeni ti lidé, kteří mají přátelské svazky s Ruskem, spolupracují s ním, přijíždějí sem za prací.

„Absolutně nelogické rozhodnutí, bez podstatné argumentace. Rozhořčuje nelogická politika Kyjeva. Budeme sledovat vývoj situace, pozorně budeme zvažovat naše odvetná opatření, jejich nutnost a smysluplatnost, abychom nezhoršovali situaci, nepoškodili ani naše občany ani občany Ukrajiny“, zdůraznila zákonodárkyně.

Senátorka se domnívá, že je naopak třeba otevřít dveře těm, kdo chce přijet do naší země, kdo by chtěl zde žít, pracovat. Předsedkyně parlamentu zdůraznila, že RF nechce rušit vztahy s občany Ukrajiny, neboť je to stále bratrský národ.

Matvijenková si postěžovala, že jsme nuceni sledovat, jak se ukrajinská vláda prostě vysmívá svým občanům.


Není zde článek celý?