Ministr zahraničí Rumunska vysvětlil důvod zákazu průletu letadla z Ruska

Ministr zahraničních věcí Rumunska Teodor Meleşcanu si myslí, že vicepremiér Ruska Dmitrij Rogozin se úmyslně snažil překročit rumunský vzdušný prostor, navzdory tomu, že proti němu platí sankce Evropské unie, uvádí místní média.

V rozhovoru rumunské televizní stanici Antena 3 Meleşcanu zdůraznil, že podle něj je celá tato otázka o překročení vzdušné hranice Rumunska jasně naplánovaná, aby byla vytvořena politická rozepře mezi Rumunskem a Ruskem.

„Ještě několik dní před odjezdem do Podněstří Rogozin na Twitteru zveřejnil informaci o tom, že překročí vzdušnou hranici Rumunska a umístil odpovídající mapu, aby bylo vidět, kde vkročí do Rumunska, a kde ho opustí. Z mého pohledu to bylo Rogozinem vědomě vymyšlené, aby způsobil potíže ve vztazích mezi Rumunskem a Ruskem,“ poznamenal Meleşcanu.

Podle něj chtěl ruský zástupce předvést, že sankce Evropské unie pro některé činovníky, kteří jsou zahrnuti na černém seznamu, a kteří nemají právo cestovat nebo překračovat území zemí Evropské unie, nefungují.

Podle rumunského ministra nic neohrožovalo životy občanů na palubě letadla.


Není zde článek celý?