Nákladní auta vyvážela věci ze skladu velvyslanectví USA v Moskvě. Video

Dvě nákladní auta s diplomatickými čísly přijela ke skladu velvyslanectví USA na Dorožnoj ulici na jihu Moskvy, po naložení opustila sklad, uvádí korespondent RIA Novosti. Kromě toho ochranka sousedních organizací uvádí, že většina věcí byla odvezena minulý týden.

MZV RF 28. července sdělilo, že od 1. srpna zbavuje velvyslanectví USA práva na používání těchto skladů a také rezidence v Serebrjanem boru. Byla to reakce na protiruskou politiku a vytvářené nové protiruské sankce ze strany USA.

Žádné americké vlajky tam nejsou, žádné označující tabulky kromě adresy napsané na obyčejné cihlové stěně. Ale sklad je chráněn, brána a stěny jsou potaženy několika řadami ostnatého drátu. Kolem skladu leží pytle s odpadem, prázdné balíky a zařízení pro nakládání.

Čas od času na území skladu zajížděly automobily včetně těch s diplomatickými čísly. Po naložení opustil jeden z nákladních vozů sklad.

Kromě toho ochranka jednoho ze sousedních garážových družstev řekla, že hlavní obsah skladů byl odvozen už minulý týden. Během týdne dlouho nakládali jakési bedny, vyvezli jich několik desítek,“ řekl RIA Novosti očitý svědek.


Není zde článek celý?