Nepodpořil Šlachtu a přišla reakce. Poslance ANO Babiš odepsal

Bohuslav Chalupa zřejmě doplatil na to, že jako člen vyšetřovací komise pro reorganizaci policie podepsal závěr, podle kterého se nejednalo o pokus odstranit Roberta Šlachtu, ale o legitimní změny ve strukturách policie. Takový názor je pro Andreje Babiše, Chalupova stranického šéfa, neakceptovatelný. Na kandidátce pro sněmovní volby se najednou Chalupa nachází až na devátém místě, které je bráno jako nevolitelná pozice. Shoda náhod? Sotva.

Přestože byl Bohuslav Chalupa výrazným členem hnutí ANO, tedy hlavně pokud se jednalo o kontroverzní výroky nebo kritiku, při které si nebral servítky ani před svým stranickým kolegou Stropnickým, ministrem obrany, nyní je téměř hozen přes palubu.

Za nevýhodnou pozici na kandidátce zřejmě může právě Chalupova chuť si všechno dělat po svém, což konstatuje i server Euro.cz, podle kterého si Chalupa uvědomuje, že se dostal do problémů a svou ostrou rétoriku poslední dobou mírní. Poté, co se dostal do vyšetřovací komise, která zkoumala okolnosti kolem reorganizace policie, jež proti sobě poprvé výrazně postavila Andreje Babiše a Milana Chovance, patrně Babiše „zklamal“.

Místo toho, aby se rezolutně postavil za tehdejšího šéfa ÚOOZ a Babišova oblíbence, Roberta Šlachtu, připojil se poslanec ANO ke všem ostatním členům komise a jednohlasně vzkázali, že reorganizace proběhla bez jakýchkoli problémů.

Tento moment nyní Chalupu musí mrzet. Možná ho totiž bude stát místo v poslanecké sněmovně, kam se z devátého místa na kandidátce dostane pouze zázrakem.

Není zde článek celý?