Neskutečný Komárek: Babiš je osvícený, Zeman nejchytřejší politik u nás

Konec v politice evidentně zanechal na Martinu Komárkovi negativní stopy. Velký obhájce Andreje Babiše, který oligarchu obdivuje, kudy chodí, se dostal na samou hranu normálnosti. Svého dosavadního stranického šéfa označil za osvíceného, poslanecký klub hnutí ANO za elitu národa a opěvuje i prezidenta Zemana.

Martin Komárek je bývalým komentátorem Mladé fronty DNES a brzy již také bývalým politikem. Svou kariéru v hnutí ANO, kde se stal jedním z prvních takzvaných kluků z plakátu, kterým Andrej Babiš dokázal vnutit myšlenku, že bude zlepšovat poměry v České republice, chce opustit.

Poslanec hnutí ANO se už nechce účastnit dalších voleb a své místo ve sněmovně raději nechá někomu ze svých stranických kolegů, což potvrdil i v rozhovoru pro INFO.cz. „Já se tam teď už opravdu necítím dobře, to je dům plný zmaru a pokrytectví,“ svěřil se Komárek.

Diskuse ve sněmovně bere jako promluvy o ničem a on už nemá sílu je poslouchat. Prý se projevily i deprese, které nemá zapotřebí. Jako „naivní ňouma“, za kterého Komárek sám sebe považuje, ale uznává, že svá pozitiva setrvání ve sněmovně skýtá. „Jsou v tom ale i materiální hodnoty, tady máš slušnej plat, auto ti propůjčili a v soukromým sektoru je to nejistý,“ přiznává bývalý novinář.

Daleko nejlepším důvodem, proč setrvat ve funkci, by pro Komárka byl poslanecký klub hnutí ANO, který považuje poslanec za téměř něco nadpřirozeného a označuje ho za elitu. „Ten náš klub je skutečně elitní a já jsem z mnoha kolegů měl obrovskou radost a byl jsem nadšený z jejich brilance – lidé jako Richard Brabec, Ivan Pilný nebo Věra Jourová, to jsou lidi, který já skutečně můžu obdivovat, a nestydím se za to,“ rozplýval se nad klubem ANO Komárek.

Nad vším tímto dokonalým musí stát někdo bezchybný a takovou osobu vidí Komárek v Andreji Babišovi. „Člověk, který vybuduje podnik, jako je Agrofert, určitě je v jistém případě osvícený,“ má jasno.

Kromě Babiše vzhlíží Komárek i k Miloši Zemanovi, o kterém chystá obsáhlou knihu. Přestože si dřív o současném prezidentovi myslel, že chce získat především moc, nyní na Zemana nahlíží jinak. „On je mnohem hlubší a mnohem chytřejší. Já si myslím, že je to nejchytřejší politik, jakého jsme kdy měli. Ale teď už se mi zdá, že jsem se mýlil i tady v tom úsudku. On by prezident měl být určitým vzorem pro děti. Tam, kde o těch ruských dívkách říkal ‚kunda‘, ačkoli to slovo pussy ani přesně tenhle význam nemá, tak to jsou věci, které už jsou za hranou,“ přece jen lehce Zemana zkritizoval Komárek.

Není zde článek celý?