"Odkud tato dáma může vědět, co dělám rád?" Lavrov odpověděl mluvčí MZV USA

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov poradil zástupcům ministerstva zahraničních věcí USA, aby nepřestávaly sledovat reálné události kolem Sýrie.

Před časem oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová uvedla, že Lavrov „rád mluví“ a „předbíhá událostem“ ohledně vytvoření monitorovacího centra v Ammánu, týkající se situace v Sýrii.

„Nechápu, odkud tato dáma může vědět, co dělám rád a co ne. Neznáme se“, řekl ministr na tiskové konferenci po jednání s belgickým kolegou Didierem Reyndersem.

Lavrov zdůraznil, že dokument o vytvoření v Jordánsku monitorovacího centra o situaci v Sýrii je podepsán ruskými, americkými a jordánskými zástupci.

„Předbíhat zřejmě nikdo nemá, ale zaostávat ve sledování reálných událostí také zřejmě nepomáhá povolání diplomata“, dodal.

V pondělí Lavrov uvedl, že RF, USA a Jordánsko vytvářejí v Ammánu monitorovací středisko, zaměřené na dodržování režimu zastavení střelby na jihu Sýrie. Podle ministrových slov „toto centrum bude v přímém spojení s opozičními oddíly, se zástupci vládních sil“.


Není zde článek celý?