Po slibu Porošenka, týkajícího se nových tanků, zatkli ředitele tankového závodu

Soud v Kyjevě uvalil dvouměsíční vazbu na Romana Tymkiva, ředitele Lvovského závodu, vyrábějícího obrněná vozidla. Tymkiv je podezříván z machinací za desítky miliónů hřiven. Uvádí to 112 Ukrajina.

Muž byl také nucen odevzdat cestovní pas. Soud mu dal právo opustit vyšetřovací vazbu na kauci ve výši dvou milionů hřiven.

Sám zatčený nepřiznává vinu a chystá se hledat peníze na kauci.

Jak uvedl zdroj Zaxid.net s odkazem na tiskovou službu Lvovského závodu, vyrábějícího obrněná vozidla, Tymkiv a jeho náměstek byli zadrženi 14. července společně s dalšími třemi lidmi, kteří se údajně účastnili machinací s nákupy motorů pro tanky T-72.

Podle verze ukrajinského protikorupčního úřadu představitelé ozbrojených sil ve spiknutí s vedením podniku v roce 2015 získali pro tyto stroje použité motory místo nových a utratili tak více než 28,5 milionů hřiven z rozpočtových prostředků. Některé ze zakoupených motorů byly nefunkční.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko během služební cesty do Ternopolské oblasti 14. července řekl, že díky zvýšení výdajů na obranu začne stát vyrábět nové zbraně, včetně tanků a raket. Ukrajinský prezident také slíbil, že nikomu nedovolí okrádat armádu.


Není zde článek celý?