Podle Times „ruští hackeři“ zaútočili na energetické sítě ve Spojeném království

Britský list Times informoval o útoku na energetické sítě ve Spojeném království a v Irsku, za kterým pravděpodobně stojí hackeři napojení na Rusko. Nicméně žádné faktické údaje, které by tuto informaci potvrdily, list neuvedl.

Jak uvádí list, kybernetický útok na irskou Radu pro otázky zásobování elektrickou energií (ESB) se odehrál v červnu. Hackeři rozesílali pracovníkům Rady zavirované zprávy. List tvrdí, že má k dispozici příklady těchto emailů, jež podle informovaného zdroje dostali technici, kteří mají přístup k řídicím systémům energetického systému.

Podle bezpečnostních odborníků se takto hackeři snažili proniknout do řídicích systémů irského energetického sektoru. Kromě toho se odborníci domnívají, že k podobným útokům mohlo dojít i proti energetickým společnostem ve Spojeném království, a to například v Severním Irsku.

Podle Times nejsou žádné důkazy, že by byly způsobeny problémy v činnosti energetických sítí. Nicméně odborníci varují, že se hackerům mohlo podařit ukrást citlivé údaje včetně přístupových hesel.


Není zde článek celý?