Porošenko řekl, co očekává od zvláštního vyslance USA pro Ukrajinu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko doufá, že jmenování zvláštního amerického vyslance na Ukrajině Kurta Volkera zrychlí jednací proces a dovolí zcela realizovat minské dohody.

Porošenko v neděli jednal s americkým ministrem zahraničních věcí Rexem Tillersonem.

„Jsem velmi rád, že se váš tým doplnil. Chtěl bych vám poděkovat za jmenování Kurta zvláštním vyslancem pro spolupráci na ukrajinském směru. Na Ukrajině je velmi známý nehledě na to, že je to jeho první návštěva Kyjeva. Jsem velmi rád, že po jeho jmenování po několika hodinách dorazil ve vaší delegaci do Kyjeva. Děkuji za vaše rozhodnutí, že s námi zůstane několik dnů. Pane Kurte, doufám, že vaše bohaté zkušenosti ve spojení s vaší rozhodností zrychlí jednací proces a zkoordinuje naše akce, které nám dovolí počítat s úplnou implementací minských dohod,“ řekl Porošenko po jednání s Tillersonem v Kyjevě.

Agentura Reuters s odvoláním na oznámení amerického ministerstva zahraničních věcí dříve oznámila, že zvláštním vyslancem USA na Ukrajině byl jmenován Kurt Volker. Uvádí se, že se bude zabývat koordinací úsilí Ministerstva zahraničních věcí USA pro regulaci konfliktu na Ukrajině.


Není zde článek celý?