Poslanec Rady obvinil Pravý sektor z přípravy nového Majdanu

Poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič prohlásil, že v Kyjevě za účasti ozbrojenců z organizace Pravý sektor došlo k procvičování nového státního převratu. Podle ukrajinského listu Věsti poslanec to prohlásil ve vysílání televize 112 Ukraina.

„V den, kdy došlo k hlasování o Dobkinovi (o zbavení imunity poslance Michaila Dobkina — pozn. red.), dobře organizovaní mladí lidé přišli z různých stran k Nejvyšší radě a začali se dít velmi zajímavé věci. Byl tam i Šabunin i gruzínští reformátoři, Národní korpus Bileckého a ještě další lidé. Hlavní je to, že tam byli společně. Ukázali nám, jak skupina 200 až 300 lidí dokáže morálně zcela potlačit parlament. Vypadalo to, jako velmi dobře zorganizovaný vojenský převrat v naší zemi,“ prohlásil Rabinovič.

Jak uvádí zpravodajský server Strana, 13. července u zdí parlamentu proběhla protestní akce. Stovky aktivistů z organizací Pravý sektor, UNA-UNSO a rovněž ze strany Svoboda, z Azovu, RNS a Národní kontroly, požadovaly zbavit poslance Michaila Dobkina imunity. Aktivisté zablokovali veškeré východy z parlamentu a házeli po policistech dýmovnice a petardy.


Není zde článek celý?