Putin řekl, kdo ho přemluvil, aby se účastnil natáčení filmu Olivera Stonea

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že k natočení filmu Olivera Stonea Rozhovory s Putinem ho přemluvil jeho tiskový mluvčí Dmitrij Peskov.

„Kde je viník, vaše panstvo Peskove? Nějak zdrhnul, není tady. To on mě tehdy přemluvil,“ s úsměvem řekl Putin.

Putin přiznal, že nejdříve tento nápad nepochopil: Kdo to potřebuje, vždyť všichni už všechno vědí a ani neví, co má ještě říkat.

Nicméně podle Putina ho Peskov přemluvil argumentem, že Stone je velmi známý filmový režisér a držitel Oscara, který bude natáčet film pro americké publikum a bude se v první řadě jednat o film o Rusku, a nikoliv o Putinovi, což je velmi důležité, neboť umožní americkému divákovi zjistit o Rusku co možná nejvíce informací.

„Pak jsem měl další otázku: nakolik bude objektivně podávat to, co mu řeknu? Nebude něco kupírovat, komentovat nebo překrucovat?“ řekl ruský prezident.

Podle něj Peskov přiznal, že to nemůže garantovat, ale zdůraznil, že Oliver Stone je velmi poctivý.

„Nebyl to případ, kdy se připravuje nějaký film, dekorace, otázky… Navíc je to člověk, který vás na nic nepřipravuje. Prostě přijde a začne vám klást otázky,“ dodal prezident.

Spolu s tím přiznal, že doposud neviděl film celý, neboť během jeho promítání usnul.

„Prozradím vám malé tajemství. Díval jsem se na tento film, když jsem letěl ze státní návštěvy. Protože jsem tam málo spál, tak jsem usnul, když jsem se na něj díval. Ale určitě se na něj dodívám,“ řekl Putin.

Nicméně uvedl, že podle ohlasů těch, kdo film viděl, vše bylo podáno objektivně. „Žádné pokračování se neplánuje,“ dodal Putin.


Není zde článek celý?