Putin: Rusko a Čína budou aktivně nést společnou iniciativu korejského řešení

Rusko a Čína se připravují aktivně provádět iniciativu korejského řešení, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin o výsledcích jednání s předsedou ČLR Si Ťin-pchingem.

„Dohodli jsme se aktivně pokračovat v naší společné iniciativě, která je založená na ruském poetapovém plánu řešení korejské krize a čínských nápadech paralelního zamrazení raketo-jaderné činnosti KLDR a velkých vojenských cvičení USA a Jižní Korei,“ prohlásil ruský prezident.

KLDR v úterý vyzkoušela mezikontinentální balistickou raketu Hwasong-14, která upadla do Japonského moře 300 kilometrů od pobřeží Japonska. Severní Korea raketový test označila za úspěšný. Raketa byla vypuštěna z provincie Severní Pchjongan na severozápadě KLDR u hranic s Čínou.

Vlády Japonska a Jižní Koreji nový raketový test odsoudily, vyhodnotily ho jako porušení rezolucí Rady Bezpečnosti OSN. Americký prezident Donald Trump vyjádřil naději, že Jižní Korea a Japonsko se nebudou dále smiřovat se zkouškami KLDR, a že Čína přijme tvrdá opatření.

Podle informací Ministerstva obrany Ruska byla raketa sledována ruským Systémem varování o raketovém útoku. Podle informací tohoto ministerstva vystoupala do výšky 535 kilometrů a uletěla okolo 510 kilometrů, následně upadla do centrální části Japonského moře.


Není zde článek celý?