Putin: USA a RF vytvoří pracovní skupinu pro kyberbezpečnost, což má vyloučit spekulace

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že mezi Ruskem a USA nemají vznikat situace, ve kterých panuje nejistota v otázkách kybernetické bezpečnosti. Pracovní skupina pro kybernetickou bezpečnost, která bude vytvořena mezi Ruskem a USA, má v budoucnu vyloučit jakékoliv spekulace.

„Je důležité, že jsme se dohodli (Putin a americký prezident Donald Trump) o tom, že obzvláště v budoucnu v těchto sférách nesmějí vznikat situace nejistoty. Mimochodem, na posledním zasedání (G20) jsem řekl, že to má přímý vztah ke kybernetickému prostoru a k internetovým zdrojům,“ uvedl Putin na tiskové konferenci.

„Dohodli jsme se s prezidentem Spojených států o tom, že vytvoříme pracovní skupinu a budeme společně pracovat na tom, jak budeme spolu kontrolovat bezpečnost v kybernetickém prostoru, jak v této oblasti zajistit dodržování mezinárodního práva a jak nedopouštět zasahování do vnitřních záležitostí. V daném případě řeč jde především o Rusku a USA,“ podotkl ruský prezident.

Putin uvedl, že pracovní skupina pro kybernetickou bezpečnost, která bude vytvořena mezi Ruskem a USA, v budoucnu vyloučí jakékoliv spekulace na toto téma.


Není zde článek celý?