Rusko vytvoří na Dalekém Severu dvě centra pro přijímání údajů z vesmíru

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace (MMS) společně s Roskosmosem do konce roku 2019 vytvoří v Arktidě dvě centra pro přijímání informací z vesmíru, uvedl ředitel Departamentu civilní obrany MMS RF Andrej Lutoškin.

„V rámci Federálního vesmírného programu na období let 2016-2025 je společně s Roskosmosem prováděna práce na vytvoření společných center pro příjem a zpracování informací z vesmíru na základně útvarů MMS RF.

Takové centrum už efektivně pracuje v Murmansku, v letech 2017-2018 mají být vytvořena podobná centra v Dudince v Krasnojarském kraji a Anadyru na Čukotce“, řekl Lutoškin během svého vystoupení na fóru MMS RF a společenských organizací Společnost pro bezpečnost.

Podle jeho slov práce takových komplexů značně urychlí přechod k vytvoření Arktického mezirezortního systému monitoringu a prognostiky mimořádných událostí.

„Využití systémů vesmírného monitoringu a spojení značně zvyšuje operativnost přijímání rozhodnutí a reagování na možné mimořádné situace v Arktidě“, uvedl Lutoškin.

Podle jeho slov právě díky operativnímu reagování MMS se podařilo dosáhnout značného snížení počtu mimořádných situací v Arktidě.


Není zde článek celý?