Ruský senátor okomentoval nové návrhy USA a Francie pro Sýrii

Předseda Mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačev je toho názoru, že návrh Francie a USA na založení mezinárodní kontaktní skupiny, která se má zabývat vypracování řešení pro poválečnou budoucnost Sýrie může být účinný, nepodkopává-li vážně jiné formáty. Podotkl rovněž, že Rusko je připraveno pro jakékoli konstruktivní myšlenky.

„Návrh prezidentů Francie a USA podle výsledků jednání založit mezinárodní kontaktní skupinu na sestavení „cestovní mapy“ pro budoucnost Sýrie za účasti stálých členů Rady bezpečnosti OSN, „zainteresovaných účastníků z regionu“, a také zástupce Damašku může být zcela účinným formátem pro spolupráci za dvou závažných podmínek: že nebude podkopávat jednací procesy v Ženevě a Astaně, a že si to myslí vážně“, napsal Kosačev na Facebooku.

Zdůraznil přitom, že Rusko je připraveno na projednání jakýchkoli konstruktivních myšlenek, „když se přitom nevytyčují předběžné podmínky podkopávající politický proces ve svrchované zemi a nerozhoduje se za její lid, kdo právě mu má vládnout“. Podle názoru senátora svědčí Macronovo prohlášení, že se vzdává požadavku Asadovy demise, o přání Francie vrátit se do světové politiky v úloze klíčového hráče.


Není zde článek celý?