Ruský senátor řekl, kvůli čemu se počítače na Ukrajině staly zranitelnými

Odmítnutí ruského softwaru udělalo počítače na Ukrajině pro kohokoliv napadnutelnými, včetně hackerských útoků, oznámil RIA Novosti předseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačev.

„Jak je známo, na Ukrajině zakázali ruský software, a to i známé a uznávané účetní programy, které byly nainstalovány na převážné většině počítačů ve většině ukrajinských kanceláří. Specialisté mi řekli, že tím se pro kohokoliv stali napadnutelnými, včetně amatérských hackerských útoků,“ řekl Kosačev.

Senátor podotkl, že co se týče obvinění SBU na adresu Ruska, není v nich ani kapka vyšetřování a ani kapka bezpečnosti, je to nepřetržitá politika ze série „my jim ukážeme“.

„Komentovat pravidelná oznámení ukrajinských tajných služeb musí samozřejmě specialisté. Ale takové komentáře jsou možné pouze v tom případě, kdy budou z ukrajinské strany hovořit také odborníci v oblasti kybernetické bezpečnosti a zároveň budou předkládat konkrétní údaje. A ne, jako se to děje nyní, kdy jsou to specialisté na rozdmýchávání rusofobie bez předkládání nějakých důkazů,“ oznámil předseda výboru.


Není zde článek celý?