Slavný trumpetista Laco Déczi srovnává Babiše s komunisty. Ty nesnáší

Trumpetista Laco Déczi ze skupiny Celula New York. | FOTO: čtk

Slavný československo-americký jazzový trumpetista a skladatel Laco Déczi srovnává Babiše s komunisty, které nesnáší. Z komunistického Československa emigroval v polovině osmdesátých let. Krátce působil v Německu. Zhruba třicet let je jeho domovem New York.

V České republice je Déczi znám nejen díky svým koncertům a nahrávkám, ale i díky přímému vyjadřování. V posledním rozhovoru pro Deník se trumpetista ostře vyjádřil o komunismu i Babišovi. „Když můžou být ve vládě komunisti, tak proč tam nejsou taky esesáci?“ řekl například Laco Déczi. A dále prozradil, jak v Americe studentům popisuje komunismus: „Komunismus je jednoduchá věc. Vezmou ti barák, vyhodí tě z něj ven, a když budeš chtít utéct, šlápneš na minu. Utrhne ti to půl těla, vyletí z něj střeva a umřeš. Ale ještě předtím ti hlídač přijde ustřelit hlavu, aby to měli kompletní. Nic nemůžeš, oni můžou všechno.“

A nezapomněl ani na Babiše. Toho srovnává s komunisty. „Nerozumím tomu, proč ty komunisty tady pořád trpíte. Máte to těžký. Toho Babiše, nebo jak se jmenuje, jste už sice kopli do pr…, ale ty jeho krabičky s EET vám po něm pořád zůstaly,“ poznamenal Laco Déczi.

Není zde článek celý?