Srbská premiérka prohlásila, že není „proamerickým člověkem“

Srbská ministerská předsedkyně Ana Brnabičová v interview pro RIA Novosti prohlásila, že nehledě na mnohaletou práci v různých organizacích pod záštitou USA není „proamerickým člověkem“.

„Nejsem ani proruským, ani proamerickým člověkem. Jsem ministerskou předsedkyní Srbské republiky a věnuji se zcela a výhradně blahobytu Srbska a jeho občanů. V tomto smyslu si vážím jak té, tak oné strany. Vážím si také EU jakožto strategického partnera“, oznámila Brnabičová agentuře.

Vyjádřila vděčnost bývalému premiérovi a nynějšímu srbskému prezidentovi Aleksandru Vučićovi „za přátelství s Čínou, odkud máme stále více investorů“, a také za zahájení dialogu a nové etapy spolupráce s Indií, a také za „naprosto přátelské vztahy, dokonce na osobní úrovni“ se SAE.

„Jsem člověk, který byl zvolen, aby pracoval pro Srbsko“, zdůraznila předsedkyně vlády.

Brnabičová hodně spolupracovala s americkými poradenským i firmami, které realizovaly v Srbsku projekty za peníze Agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID) a zúčastnila se i jiných mezinárodních projektů. Byl jí v Srbsku udělen titul Business Lady roku 2013. Úřad ministryně státního řízení a místní samosprávy vykonávala od srpna 2016.


Není zde článek celý?