Švéd z Azovu promluvil o účasti Ljaška v útoku na Mariupol

Švédský občan Mikael Skillt, který bojoval v praporu Azov, řekl, že se ukrajinský poslanec Oleh Ljaško účastnil útoku na Mariupol a celou operaci téměř pokazil. Žoldák to uvedl v rozhovoru s listem Narodna pravda.

Švéd si vzpomněl na jeden z okamžiků útoku na město, kdy se příslušníci dobrovolnické jednotky z úkrytu připravovali zaútočit na kontrolní stanoviště povstalců. „Do útoku zbývalo pouze několik minut. Vše je téměř připraveno, chlapi už jsou nachystaní a tu náhle někdo za našimi zády začne řvát z megafonu. Pochopil jsem pouze jedno slovo: Vzdejte se (…). Pak mi řekli, že to byl Ljaško,“ uvedl Skillt.

V září 2015 se uvádělo, že ruský Vyšetřovací výbor podezřívá vysoce postavené ukrajinské důstojníky a Ljaška z používání zakázaných metod vedení války. Poslanec, který byl v roce 2014 zástupcem velitele praporu Azov, se obviňuje z toho, že v září téhož roku unesl a mučil obyvatele Mariupolu Dmitra Čajkovského. Jak tvrdí vyšetřovatelé, Ljaško se z něj snažil dostat informace o tom, zda má u sebe ukradené zbraně.


Není zde článek celý?