The Guardian: Rusko rozehnalo obavy před Mistrovstvím světa 2018

Rusko obstálo při Konfederačním poháru, do Mistrovství světa 2018 však bude muset vyřešit několik důležitých úkolů, konstatuje Shaun Walker, moskevský korespondent novin The Guardian.

Při dělání závěrů turnaje, jehož poslední zápasy proběhnou 2. července, Walker konstatuje: Rusko rozehnalo obavy před MS 2018 a zajistilo přátelskou a dobře organizovanou generálku.

Uvádí, že od prvního zápasu bylo jasné, že Rusko vynaložilo velké úsilí k předvedení pohostinnosti.

„Každý fanoušek s lístkem se mohl vyhnout zdlouhavému procesu získávání ruského víza a usměvaví dobrovolníci na letištích i nádražích byli na svých místech, aby návštěvníkům mohli ukázat, jak se dostat k bezplatné dopravě na stadion,“ píše Walker a podotýká, že značky v angličtině ve městech hostům Ruska pomáhali s orientací.

„Pro zemi, ve které se dlouhá léta pohostinnost omezovala tichými a zlostnými pohraničníky a po nich následovala řada chamtivých taxikářů, je to velký úspěch,“ dodává novinář.

Fanoušci, kteří do Ruska na Konfederační pohár přijeli, vypadali šťastně. S nějakými velkými problémy se nesetkali, myslí si Walker.

Mexický student Francisco Garcia, který přijel na Konfederační pohár z Francie, se s novinářem podělil o své dojmy.

„Dvakrát jsem to promyslel, než jsem přijel. Měl jsem kvůli Rusku obavy. Ale všechno bylo skvělé. Od zítřka začínám šetřit na Mistrovství světa,“ řekl.

Co se týče MS 2018, podle Walkera jsou před hostitelskou zemí dva hlavní úkoly: za prvé udělat něco, aby ruská reprezentace hrála dobře, za druhé je to úspěšné představení světu přátelského a kompetentního Ruska.


Není zde článek celý?