Trump přemýšlí o přejmenování CNN z „falešných“ na „podvodné“ zprávy

Americký prezident Donald Trump na svém mikrobloku na Twitteru napsal, že se zamyslel nad přejmenováním americké televizí stanice CNN z „falešných zpráv“ na „podvodné zprávy“.

„Falešná a podvodná média usilovně pracují na tom, aby přesvědčila republikány a další, že bych neměl používat sociální sítě, ale vzpomeňte si, že jsem ve volbách 2016 vyhrál za pomoci rozhovorů, projevů a sociálních sítí. Musel jsem překonat falešné zprávy a dokázal jsem to. Budeme i nadále vyhrávat!“ napsal Trump.

Trump zveřejnil ještě jeden tweet, ve kterém oznámil, že „přemýšlí o přejmenování falešných zpráv CNN na podvodné zprávy CNN“.

Prezident Trump ještě během předvolební kampaně zahájil válku s médii, protože podle něj jich je mnoho „falešných“. Naprostá většina médií ve volbách podporovala jeho soupeřku Hillary Clintonovou, která nadále pokračují v kritickém opisování administrativy po nastoupení Trumpa na post prezidenta.

Trump pravidelně na Twitteru útočí na média New York Times a také televizní stanici CNN, která jsou proti němu kritická. Naopak spokojeně hodnotí obsah stanice Fox News, která je jedinou z velkých stanic podporující republikány.


Není zde článek celý?