Trumpův syn uvedl, jak ho vylákali na setkání s ruskou právničkou

Syn amerického prezidenta Donald Trump junior přiznal, že v červnu 2016 souhlasil na schůzku s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou v New Yorku poté, co dostal slib, že může získat kompromitující materiály na Hillary Clintonovou.

V úterý Trump junior uveřejnil na svém Twitteru prohlášení a otisk e-mailové korespondence s hudebním kritikem Robem Goldstonem, který schůzku zorganizoval.
Podle Trumpa juniora Goldstone mu předal žádost o setkání od ruského zpěváka Emina Agalarova, se kterým se Trumpův syn znal již od roku 2013.

„Emin spolu se svým otcem vlastní velmi respektovanou společnost v Moskvě. Domníval jsem se, že informace, kterou nabízeli, byla politickým opozičním výzkumem,“ uvedl syn amerického prezidenta.

Politickým opozičním výzkumem se v USA rozumí shromažďování informací o politických oponentech pro účely jejich diskreditace.

„Jestli je to tak, jak tvrdíš (o informacích o Clintonové), jsem nadšený,“ odpovídá podle zveřejněné korespondence Goldstoneovi Trump junior v reakci na nabídku rozhovoru s Eminem Agalarovem.

Syn Donalda Trumpa upřesňuje, že se nejprve snažil celou věc probrat telefonicky, ale když se to nepovedlo, tak souhlasil na osobní setkání. Přitom opět tvrdí, že „žena (Veselnická — pozn. red.) nebyla ruským úředníkem“, „žádné informace neměla a chtěla mluvit o adopci dětí a o tzv. Magnitského aktu“.


Není zde článek celý?