Uživatelé sociálních sítí se vysmáli Macronovi kvůli plavbě v ponorce

„Francie se stala zábavním parkem“, „Chlapec se baví“, – uživatelé sociálních sítí se smějí plavbě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v ponorce. Podle názoru některých lidí obsahuje akce s účastí hlavy státu vnitropolitický signál.

​V úterý během dne, zatímco premiér země Édouard Philippe vystupoval s programovým prohlášením v Národním shromáždění (dolní komoře parlamentu), prezident státu navštívil přístav Ile-Long, kde se nachází základna francouzských atomových ponorek.

Součástí Macronovy návštěvy byla čtyřhodinová plavba v ponorce typu Triomphant — Le Terrible.

K ponorce přiletěl prezident vrtulníkem a překonal tak ve vzduchu vzdálenost kolem 300 km. Z paluby vrtulníku usmívajícího se Macrona, již oblečeného do speciální ponorkářské uniformy, záchranné vesty a červené přilby, pomocí lana přemístili na palubu AP. Ponorka plula v hloubce 70 metrů.

​Agentura France Press uveřejnila sérii fotografií z prezidentovy námořní plavby. Macron se na nich dívá do periskopu, hovoří ze středového prostoru prostřednictvím rádiového vyhledávacího systému a sleduje radar. Během své návštěvy prezident besedoval s posádkou, kterou tvoří 110 osob, a poobědval společně s námořníky.

Atomová ponorka Le Terrible je vybavena 16 ponorkovými balistickými raketami typu M51. Speciálně pro prezidenta byl imitován start jedné z nich.


Není zde článek celý?