V Bílém domě prozradili, o čem bude Trump hovořit s Macronem

V rámci své návštěvy Paříže 14. a 15. července projedná prezident USA Donald Tramp s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a jeho poradci boj proti terorismu, prohlásil novinářům vysoký mluvčí Bílého domu.

„Očekáváme, že prezident Trump a prezident Macron se svými poradci projednají boj proti terorismu“, řekl a podotkl, že „Francie má v tom jiné zkušenosti, než USA„, a že „jsou velmi důležité“.

Elysejský palác zveřejnil v úterý detaily Trumpovy návštěvy Paříže v tomto týdnu: plánují se schůzky s Macronem, rodinná večeře na Eiffelově věži a vojenská přehlídka v Den dobytí Bastily.

Jak prohlásil dříve francouzský prezident, Trump přijede do Paříže mj. proto, „aby projednal četná témata, která se nás dotýkají, včetně syrských záležitostí“.

V pátek ráno budou Macron a Trump přítomní vojenské přehlídky, která se pořádá tradičně na Elysejských polích na počest národního svátku — Dne dobytí Bastily. Letos se přehlídky zúčastní také američtí vojáci — na znamení stého výročí zapojení USA do První světové války.


Není zde článek celý?