V Kyjevě reagovali na zatčení ukrajinského vojáka v Itálii

Náměstek ukrajinského generálního prokurátora Jevgenij Jenin okomentoval zatčení ukrajinského vojáka, který je podezřelý ze spoluúčasti na vraždě fotoreportéra Andrea Rocchelliho v Doněcké oblasti v roce 2014.

„Generální prokuratura je překvapena ze zatčení vojáka Vitalie Markiva, který je podezřelý z vraždy fotoreportéra Andreje Rochelliho nedaleko města Slavjansk v květnu 2014 a byl zadržen v Itálii na základě Státního zastupitelství města Pavia,“ napsal Jenin na své stránce na Facebooku.

Oznámil, že ukrajinská policie vyšetřuje trestní řízení ve věci smrti italského občana Andreje Rochelliho a jeho ruského kolegy Andreje Mironova.

„V tomto vyšetřování Generální prokuratura aktivně spolupracuje s italskými kolegy, poskytuje jim výsledky výslechů svědků, výsledky expertíz a další,“ podotkl náměstek ukrajinského generálního prokurátora.

Podle Jenina se Generální prokuratura obrátila na italské orgány s požadavkem o předložení závažných důkazů viny Vitalije Markiva.

List Il Corriere della Sera dříve napsal, že v Itálii zatkli muže podezíraného z vraždy fotoreportéra Andrea Rocchelliho, který zahynul spolu se svým ruským tlumočníkem na Donbasu v roce 2014.


Není zde článek celý?