V LLR oznámili, že ukrajinští vojáci vyzkoušeli systémy řízení palby

Mluvčí střediska pro styky s veřejností MV samozvané Luhanské lidové republiky agentuře RIA novosti oznámil, že ukrajinští vojáci vyzkoušeli systémy řízení dělostřelecké palby u linie dotyku na Donbasu.

„11. července 2017 přišla na horkou linku Ministerstva vnitra LLR zpráva od vojáka 128. samostatné gardové horské pěší Zakarpatské brigády. Muž informoval o zkouškách nových ukrajinských systémů řízení dělostřelecké palby“, prohlásil v pátek spolubesedník agentury a podotkl, že zkoušky probíhaly nedaleko osady Kalinovo kontrolované LLR.

Podle informace agentury byly zkoušky vykonány pro komisi vojenského velení ukrajinské armády. Na MV LLR prohlásili, že „tyto údaje byly poskytnuty v rámci programu placení LLR informace o zločinech ukrajinských silových struktur“.

„Podle předběžných výsledků nařízené prověrky bylo zjištěno, že v okolí osady Kalinovo pracovala komise Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny v čele s prvním náměstkem tajemníka rady, generálplukovníkem Volodymyrem Kovalem“, tvrdí na středisku pro styky s veřejností.

Na MV LLR prohlásili, že komise ve složení 18 lidí se obeznámila s výsledky dvou polních zkoušek systémů řízení dělostřelecké palby GIS ARTA a MAG ARTA ukrajinské výroby s cílem zjistit, který z nich je lepší a bude pak zařazen do výzbroje. „Tento fakt byl zapsán do knihy incidentů a zločinů MV LLR“, dodali na středisku.


Není zde článek celý?