V USA představili novou verzi projektu sankcí proti Rusku a Íránu

Skupina vysokopostavených členů demokratické strany ve Sněmovně reprezentantů amerického kongresu představila novou verzi návrhu zákona o sankcích proti Rusku a Íránu, píše Reuters.

Podle informací agentury je dokument identický s tím, který před měsíce absolutní většinou hlasů podpořil senát. Díky tomu chtějí jeho autoři ve Sněmovně reprezentantů získat podporu republikánů.

Demokraté se dříve snažili přinést jiný návrh, republikáni byli ovšem proti.

Nynější variantu prezentovali lídr demokratické menšiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosi, její zástupce Steny Hoyer a také vedoucí představitel demokratů ve výboru pro zahraniční politiku Eliot Engel.

Už nyní je ale vidět, že perspektivy nového návrhu nejsou dobré. Mluvčí předsedy sněmovny Paula Ryana Ashley Strong označila krok učiněný demokraty za „nesmysly“. Bílý dům tento návrh také slíbil zablokovat, pokud se dostane prezidentovi k podpisu.

Senát kongresu schválil 15. června návrh zákona, který zavádí nové sankce proti Rusku a Íránu. V dokumentu se zavádí snížení maximální doby tržního financování ruských bank, na které jsou uvalené sankce na 14 dní, a ropných a plynárenských společností na 30 dní.


Není zde článek celý?