Ve Washingtonu projednávají podmínky návratu ruského diplomatického majetku

V Bílém domě zkoumají možnost návratu ruského diplomatického majetku, oznámil náměstek pomocníka prezidenta USA Sebastian Gorka.

„Protože chceme poskytnout šanci součinnosti a spolupráci (s Ruskem)“, vysvětlil Gorka pozici Bílého domu v interview pro televizi CNN.

„Jde o to, že nemusíme mít společnou filozofii, nemusíme mít společný pohled státníka na svět, podstata je ale v tom, že jsou otázky, které vyvolávají společné znepokojení“, dodal mluvčí administrativy.

Jako příklad takových otázek, v nichž může být úspěšná spolupráce, uvedl Gorka situaci v Sýrii.

„Nezapomínejte, že v Sýrii bylo zavražděno přes 400 tisíc lidí. To je hrozné. Když ale vidíme dobrou vůli, která pochází z Kremlu v takových věcech, jako je příměří, je šance na to, že (ministr zahraničí USA) Rex Tillerson chce vidět, co může být zlepšením vztahů mezi dvěma našima metropolemi“, řekl Gorka.

V prosinci 2016 administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy zavedla řadu sankcí proti Rusku, mezi kterými bylo uzavření přístupu k předměstským domům stálých zástupců Ruska v OSN v New Yorku a velvyslanectví ve Washingtonu.


Není zde článek celý?