Volební průšvih levice se kvapem blíží. Proč?

„Sněmovní volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenta před ODS s 11 procenty a KSČM s 10,5 procenta. Sociální demokraté by byli čtvrtí s deseti procenty. Do Sněmovny by se dostaly také TOP 09 a Okamurova SPD se 7,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu TNS Kantar pro Českou televizi (ČT). Nově průzkum zahrnuje i koalici KDU-ČSL a STAN, která by se však se ziskem 7,5 procenta do Sněmovny nedostala. Jako koalice totiž potřebují získat dohromady alespoň deset procent…Průzkum se uskutečnil od 5. do 25. června„.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/snemovni-volby-by-vyhralo-ano-cssd-by-skoncila-ctvrta-pf4-/zpravy-domov.aspx?c=A170702_131451_ln_domov_ELE

Několik poznámek k tomuto nejnovějšímu modelu výsledků voleb:

1. Volební modely se blíží stále více k tomu, co jsem nazval standardním modelem a uveřejnil na svém blogu 10. února, viz: „ANO přes 30 %, KSČM mírně nad 10 %, ČSSD, ODS, KDU-ČSL a jedna z dalších stran 6 – 8 %, velké procento hlasů se přerozdělí. Tou jednou z dalších strana je SPD (Okamura), Piráti, nebo TOP. – Vláda: ANO s KDU-ČSL. – Ústavní většina: ANO s KSČM (bude využita při prosazení některých zákonů).“

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4247-volby17-007-memplexy-turbulence-standardni-model.html

Tehdy takový výsledek všichni považovali za nemožný. A dnes?

2. Politické strany (všechny) jsou nepoučitelné. Podceňují voliče a nabízejí mu místo svého pohledu na příčiny současných problémů, jejich vzájemnou provázanost, návazně pak poctivě promyšlenou cestu jejich řešení, laciné sliby, kterými se již mnohokrát zprofanovaly. A pak se diví. Budou se divit ještě víc. Ukázal jsem, jaké to bude mít důsledky v případě čtyř politických stran (ODS, ANO, ČSSD, KSČM), viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4719-volby-cr-2017-krize-programu-stran-1-ods.html

http://radimvalencik.pise.cz/4721-volby-cr-2017-krize-programu-stran-2-ano.html

http://radimvalencik.pise.cz/4723-volby-cr-2017-krize-programu-stran-3-cssd.html

http://radimvalencik.pise.cz/4724-volby-cr-2017-krize-programu-stran-4-kscm.html

3. Ostatním politickým stranám jsem se nevěnoval spíše z důvodu časového zatížení. Ke KDU-ČSL a STAN snad jen to, že v daném případě se patrně neodehraje nic mimořádného. KDU-ČSL přejde na plán „B“, tj. bude kandidovat nikoli v koalici, ale s podporou STAN.

4. Vedení ČSSD střečkuje neuvěřitelným způsobem. Místo, aby hledalo příčinu svého propadu v nedůvěryhodně postaveném programu, snaží se zásadní problém řešit změnou loga. To je, jako kdyby někdo problém auta, které chrchlá, jeho motor se zdrhuje a hrozí, že každou chvíli vynechá úplně, řešil tím, že dá na kapotu samolepku. Vlastně ještě horší. Tím ČSSD demonstruje, že považuje lidi za úplné hlupáky. Přitom výměna loga navíc proběhla tím nejnesmyslnějším a nejdiletantnějším způsobem (úplně šokující zhovadilostí je pak prezentace loga v podobě čipu), viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4745-akce-pandur-cssd-pripravuje-cipovani-lidi.html

5. Akutně hrozí propad celé levice, na čemž se svou programovou indolencí podepisuje i KSČM.Riziko je obrovské a nelze jej překonat pštrosí taktikou: Volit nevolitelné. Volit ty, kteří voliče vydírají menším zlem, aby se mohli podílet na prosazení většího zla (právě svou nemohoucností). Do voleb je ještě hodně času a je nutné hledat řešení. Tedy – ti, co si uvědomují, jaký průšvih hrozí, aby měli začít hledat řešení. V politice vakuum neexistuje.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4747-volebni-prusvih-levice-se-kvapem-blizi-proc.html

loading…

Není zde článek celý?