Výbor parlamentního shromáždění OBSE schválil ruský návrh rezoluce na potírání terorismu

Společný výbor parlamentního shromáždění OBSE pro politické otázky a bezpečnost schválil ruský návrh rezoluce o zpřísnění trestní odpovědnost vůči teroristům a boji proti náboru teroristů prostřednictvím internetu. Uvádí to dopisovatel agentury RIA Novosti.

Dokument, který nese název O posílení role OBSE v potírání terorismu, připravil spolupředseda shromáždění pro boj proti terorismu, poslanec ruské Státní dumy Nikolaj Kovaljov. V něm se mluví o nutnosti zpřísnit trestní odpovědnost v členských státech OBSE vůči osobám, jež „se podílejí na financování, plánování, přípravě nebo realizaci teroristických útoků.“ Návrh rovněž mluví o významu včasného varování o „přeshraničním pohybu osob, zbraní a peněz, jež jsou spojené s teroristickou činností.“

„Návrh rezoluce má rovněž zabránit využívání sociálních sítí ze strany vůdců mezinárodního terorismu pro účely náboru mládeže do řad ozbrojenců, poskytování mediálního prostoru pro lobbisty teroru a má vést členy parlamentního shromáždění OBSE k odstranění dalších podmínek, jež umožňují teroristům získat kontrolu nad územím, kam dokázali proniknout a kde chtějí diktovat místním obyvatelům svá pravidla,“ uvedl Kovaljov.

„Návrh rezoluce je zaměřen na potírání současné podoby terorismu a na konsolidaci mezinárodního úsilí. Parlamentní shromáždění v tom hraje evidentně hlavní roli,“ dodal poslanec.


Není zde článek celý?