Zacharovová okomentovala zprávy o použití chlóru syrskou armádou

Oficiální mluvčí MZV Ruska Maria Zacharovová okomentovala zprávy, které se objevily v médiích o tom, že Damašek použil chlór.

„Jak jsme před několika dny varovali, začala informační a propagandistická kampaň o „použití Damaškem chemické zbraně“. Začalo to. Takových klipů bude čím dál více a s různou kvalitou: takhle mizerné jako je tento i hollywoodské úrovně. Padělků bude mnoho, kampaň je naplánovaná obrovská,“ napsala Zacharavová na Facebooku a přiložila screenshot z videa, ve kterém se mluví o údajném použití chlóru na předměstí Damašku.

Řada opozičních informačních internetových portálů v sobotu oznámila, že se v důsledku použití chlóru v Ain-et-Termu otrávilo 30 radikálů. Velitelství syrské armády označilo tyto zprávy za lživé a vyrobené. Dále uvedlo, že podobná prohlášení teroristů se objeví vždy, když syrská armáda úspěšně útočí a radikálové mají velké ztráty.

Informovaný diplomatický zdroj RIA Novosti oznámil, že důstojníci Centra pro usmíření v Sýrii nacházející se v sobotu ve čtvrti Al Qabas nepotvrzují použití chemické zbraně syrskou armádou.


Není zde článek celý?